fake watches fake rolex rolex replica replica rolex rolex replica rolexrolexwatches rolex replica rolex replica replica watches rolex replica fake rolex fake rolex replica watches replica watches fake rolex

Potencja
Co to jest impotencja?

Co to jest impotencja?

Satysfakcjonująca sfera seksualna to jeden z najważniejszych elementów życia każdego człowieka. Zaspokajanie potrzeb seksualnych przez człowieka jest niezwykle ważne. Większość ludzi wiąże się na całe życie z jednym partnerem. Ważne jest to, aby każda ze stron chciała akceptować potrzeby i oczekiwania swojej drugiej połówki. Niestety, wśród mężczyzn wraz z wiekiem dochodzi do pogorszenia się sprawności seksualnej. Jak sobie z tym poradzić? Z czego wynika impotencja? Odpowiadamy poniżej.

Co to jest impotencja?

Impotencja oznacza szereg trudności dotyczących współżycia seksualnego wśród mężczyzn. Chodzi o to, iż mężczyzna nie jest w stanie do uzyskania bądź utrzymania przez odpowiedni czas wzwodu. Trudności w sferze seksualnej czasem pojawiają się także wśród kobiet. Impotencja może także oznaczać całkowitą niezdolność do współżycia z kobietami.

Czym spowodowana jest impotencja? Może być ona uwarunkowana naprawdę bardzo dużą liczbą zróżnicowanych czynników. Niektórzy rozumieją impotencję jako paniczny strach przed kobietami. Często na temat impotentów są rozpowszechnione szkodliwe mity, które pogardliwie traktują przypadłość, która ich dotyka. Warto wiedzieć, iż impotenci mają naprawdę bardzo poważne problemy. Tym bardziej, gdy ze strony swojej partnerki oraz całego społeczeństwa spotykają się z niezrozumieniem lub są wyśmiewani.

Impotencja psychogenna

Jednym z rodzajów impotencji jest impotencja psychogenna. Jest to całkowita niezdolność bądź strach przed odbywaniem stosunków seksualnych z kobietami. Często strach ten wynika z braku jakiegokolwiek doświadczenia bądź przeciwnie – złymi doświadczeniami ze sfery seksualnej w przeszłości. Niektórzy mężczyźni podczas pierwszych i nieudanych prób współżycia usłyszeli od kobiety niewybredne komentarze a także ich wyśmiano. Odtrącenie z przeszłości może spowodować, iż w późniejszych latach mężczyzna będzie bardzo obawiał się jakiegokolwiek zbliżenia seksualnego z kobietami.

W przypadku mężczyzn dotkniętych impotencją psychogenną konieczna jest terapia u psychoterapeuty. Właściwe rozpoznanie źródła problemu oraz odnalezienie środków zaradczych jest niezwykle ważne dla rozwiązania problemów z odbywaniem stosunków seksualnych. Samodzielne uporanie się z impotencją psychogenną jest dość trudne. Czasami niektórzy mężczyźni z impotencją psychogenną wspomagają się tabletkami na potencję takimi jak Kamagra czy Viagra.

Impotencja spowodowana problemami z erekcją

Impotencja jest także używana do określenia ogólnych problemów z uzyskaniem erekcji. Tutaj jest jednak pewna różnica. Mężczyzna, który ma tego rodzaju przypadłość, bardzo chce odbywać stosunki seksualne i do nich dąży, jednak w którymś momencie stosunku traci wzwód. Stosunek trwa bardzo krótko, erekcja jest słaba i wyjątkowo krótkotrwała.

Problemy z utrzymaniem wzwodu mogą być spowodowane np. wiekiem. Po przekroczeniu 40-tego roku życia u mężczyzn znacznie obniża się poziom testosteronu, przez co zdolności do odbywania stosunków są znacznie mniejsze niż wcześniej. Jeżeli problem ten nie zostanie rozwiązany w odpowiednim czasie, może to doprowadzić do impotencji psychogennej. Mężczyzna będzie obawiał się zbliżeń, ponieważ będzie obawiał się, iż znowu skończą się one niepowodzeniem. Nieudane próby zaspokojenia partnerki mogą być bardzo frustrujące.

Jak się leczy impotencję?

Impotencję można wyleczyć. W przypadku impotencji o podłożu psychologicznym konieczna będzie wizyta u psychoterapeuty lub seksuologa. Z kolei w przypadku zaburzeń erekcji warto zaopatrzyć się w tabletki na potencję a także zadbać o wyeliminowani schorzeń, które wywołały zaburzenia.